spłwywy kajakowe akajak spływy kajakowe w polsce i zagranicą
spływy kajakowe czarną hańczą

Marycha Szeszupa – jednodniowy spływ kajakowy.

Szeszupa – opis szlaku:

  • Odcinek pierwszy: Udziejek – Rutka Tartak
    Spływ zaczynamy w miejscowości Udziejek. Przepływamy przez okoliczne jeziora. Wypływając z jeziora Pobondzie zaczynamy najtrudniejszy odcinek szlaku. Znajduje się tu duży spadek, kamienie oraz niskie kładki.
  • Odcinek drugi: Rutka Tartak – Pierwszy most na Litwie
    Zwężoną doliną przepływamy przez Rutkę Tartak. Następnie szerokim zagłębieniem zmierzamy do Poszeszupia. Po 1,5 km niebiańskich widoków mijamy most po polskiej stronie, przekraczamy litewską granicę i zatrzymujemy się na moście po stronie sąsiadów.

Marycha – opis szlaku:

  • Zelwa – Stanowisko
    Szlak, poczynając od Zelwy a kończąc na wsi Stanowisko przepływa przez teren rezerwatu „Kukle”. Płyniemy powoli, mijamy brzegi porośnięte trzcinami i innymi roślinami wodnymi. Znajdujemy się w pobliżu granicy państwa. Począwszy od pierwszych budynków wsi Budowieć rzeka płynie szybszym nurtem, jest węższa, meandruje wśród starych drzew. Okolica staje się bardziej urokliwa. Dopływamy do trójstyku granic: Polska, Litwa, Białoruś, we wsi Stanowisko gdzie kończy się spływ.

Polecamy spływy kajakowe Marycha-Szeszupa
Spływy Kajakowe: Spływy kajakowe
Czarną Hańczą
spływy kajakowe Czarną Hańczą
Spływy kajakowe
Rospudą
spływy kajakowe Rospuda
Spływy kajakowe
Uła Mereczanka Niemen
spływy kajakoww Uła Mereczanka Niemen
Spływy kajakowe
Marycha Szeszupa
spływy kajakowe Marycha Szeszupa
Strona używa plików Cookies w celu realizacji usług oraz przeprowadzania statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Państwa przeglądarki oznacza, że pliki cookies bedą zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. KLIKNIJ aby dowiedzieć się więcej.