spłwywy kajakowe akajak spływy kajakowe w polsce i zagranicą
spływy kajakowe czarną hańczą

Czarna Hańcza – jednodniowy spływ kajakowy.

Czarna Hańcza – opis szlaku:

  • Odcinek pierwszy: Wigry – Buda Ruska
    Pierwszy etap zaczynamy w Wigrach a kończymy w Budzie Ruskiej. W Wigrach warto zwrócić uwagę na pokamedulski zespół klasztorny, będący atrakcją turystyczną. Płynąc pierwszym odcinkiem Czarnej Hańczy mijamy okoliczne wsie. Na rzece napotykamy na rozwidlenia oraz małe wysepki porośnięte trawą.
  • Odcinek drugi: Buda Ruska – Frącki
    Drugi odcinek spływu zaczynamy w Budzie Ruskiej . Trasa częściowo przepływa przez Wigierski Park Narodowy. Ze względu na walory widokowe odcinek jest uznawany za jeden z najciekawszych. Płyniemy dość prostą trasą choć mającą sporo meandrów aż dopłyniemy do Frącek.
  • Odcinek trzeci: Frącki – Mikaszówka
    Początek tego etapu zaczyna się we Frąckach, a kończy w Mikaszówce. Jest to ostatni odcinek spływu. Płyniemy przez wiele zakrętów. Nurt jest szybki. Rzeka meandruje miedzy łąkami i polami. W miejscowość Rygol docieramy do pierwszej śluzy Sosnówek, a dalej do drugiej – Mikaszówka.

Polecamy spływy kajakowe Czarną Hańczą
Spływy Kajakowe: Spływy kajakowe
Czarną Hańczą
spływy kajakowe Czarną Hańczą
Spływy kajakowe
Rospudą
spływy kajakowe Rospuda
Spływy kajakowe
Uła Mereczanka Niemen
spływy kajakoww Uła Mereczanka Niemen
Spływy kajakowe
Marycha Szeszupa
spływy kajakowe Marycha Szeszupa
Strona używa plików Cookies w celu realizacji usług oraz przeprowadzania statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Państwa przeglądarki oznacza, że pliki cookies bedą zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. KLIKNIJ aby dowiedzieć się więcej.